Redd for folks sikkerhet
Politiet vil be om varetkstfengsling for tre av de involverte i sigøyneroppgjøret i Oslo lørdag.
AV: knut a. nygaard , hans o. torgersen (multimedia)
Under en pressebriefing på politihuset i Oslo mandag ettermiddag sier politiet at de vil be om varetekstfengsling for tre av de involverte i sigøyneroppgjøret i Oslo.
Hovedbegrunnelsen for ønsket om varetekstfengsling er faren for bevisforspillelse og fare for gjentagelse, ifølge politiadvokat Per Håkon Sand.
Han viser til at knivstikkingene og skytingen har skjedd på åpen gate, og politiet tar hensyn til sikkerheten for byens befolkning når de ber om varetektsfengsling under et fengslingsmøte tirsdag.
Les også
Siste fra seksjon
-
Glemte brekket - bil og båt trillet i vannet
Båten skulle riktignok på vannet, men også bilen havnet på sjøen. Uhellet skjedde ved Blakstad brygge i Asker søndag ettermiddag.
27 mai 2012 17:16
Relaterte bilder
Politiet på åstedet i helgen. FOTO: KNUT SNARE
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Arkeologi i fjerde etasje
Henrik Olssøn og Erika Barbieri har brukt tre år på å grave seg ned i hjemmet sitt. Kjøkkenet har de innredet ved å bruke ørene.

