Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Røde Kors leter etter to franskmenn på Haukelifjell

To franskmenn har utløst nødpeilesender på Haukelifjell. - Været er så dårlig at redningsmannskapene må være svært forsiktige, opplyser Hovedredningssentralen for Sør-Norge.

- Røde Kors er nå på vei inn, blant annet med seks snøskutere. Det er veldig dårlig vær i området, så de må gå fram svært forsiktig, sier redningsleder Erik Walle, ved Hovedredningssentralen for Sør-Norge, til NTB.

Franskmennene befinner seg i et område i Haukelifjell som det er problematisk å komme seg til når det er dårlig vær.

- Vi vet ennå ikke om de virkelig trenger hjelp, eller om nødpeilesenderen er løst ut av seg selv. Nødpeilesenderen er en type som sender ut signal, sier Walle.

(©NTB)

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

Arkeologi i fjerde etasje

Henrik Olssøn og Erika Barbieri har brukt tre år på å grave seg ned i hjemmet sitt. Kjøkkenet har de innredet ved å bruke ørene.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger