Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Her blir Anders Behring Breivik fraktet fra Ila til fengslingsmøtet i Oslo tinghus mandag.

    FOTO: Scanpix

Sakkyndige: - Tvangsinnleggelse på Ila er greit

De nye sakkyndige psykiaterne Terje Tørrisen og Agnar Aspaas synes det er greit, men ikke optimalt, at Anders Behring Breivik legges inn til observasjon på Ila fengsel.

Det skriver de to sakkyndige i et brev til Oslo tingrett, ifølge NRK.

Terrorsiktede Anders Behring Breivik ønsker ikke å samarbeide med de nyoppnevnte sakkyndige psykiaterne fordi han mener de mangler den kompetansen som trengs for å forstå ham. Dermed kan det bli aktuelt å tvangsinnlegge Breivik for observasjon.

Les også

Politiet går gjennom 60.000 timer videomateriale

Anders Behring Breivik er blitt fanget opp av overvåkningskameraer 64 ulike steder i perioden mai til juli.

 

I brevet til Oslo tingrett presiserer Terje Tørrisen og Agnar Aspaas at en fullverdig observasjon bare kan gjennomføres på regional sikkerhetsavdeling på Dikemark, og at en observasjon på Ila ikke vil være like bra. Av sikkerhetsmessige grunner åpner de likevel for at observasjonen kan foregå på Ila.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

Arkeologi i fjerde etasje

Henrik Olssøn og Erika Barbieri har brukt tre år på å grave seg ned i hjemmet sitt. Kjøkkenet har de innredet ved å bruke ørene.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger