-
Helge Solum Larsen erkjenner å ha hatt seksuell kontakt med den 17 år gamle jenta som har anmeldt ham for voldtekt.FOTO: Scanpix
Solum Larsens forsvarer: - Han er dypt nedbrutt og dypt fortvilet
Forsvareren til den voldtektsanmeldte Venstre-politikeren, Helge Solum Larsen, sier at han bekrefter seksuell kontakt med den 17 år gammel jenta som har anmeldt ham.
- Det jeg kan si er at han har bekreftet overfor meg det Per A. Thorbjørnsen sa i går, og det er at han bekrefter seksuell kontakt med jenta. Han mener det er moralsk forkastelig, men erkjenner ikke noen form for straffskyld for det, sier Inger Marie Sunde, Solum Larsens forsvarer, til Aftenposten.no.
Hun besøkte Solum Larsen på sykehuset i kveld.
Siktet for voldtekt
- Betyr det at han ikke erkjenner straffskyld at han mener det som skjedde var frivillig?
- Hvis det ikke er tvang så er det frivillig.
Les også
Den 17 år gamle jenta er medlem av Unge Venstre.
Ikke avhørt av politiet
Ifølge Sunde er Solum Larsen preget av det som har skjedd.
- Han er dypt nedbrutt og dypt fortvilet, sier forsvareren.
- Har Solum Larsen blitt avhørt av politiet ennå?
- Nei, det har han ikke. Det er ikke mangel på vilje, men han er ikke helsemessig i stand til det. Vi får vente til han er i helsemessig god nok stand.
Solum Larsen har trukket seg fra alle sin verv i partiet.
Les også
Siste fra seksjon
-
Store problemer med å få fylle bensin
- Dette problemet gjelder hele Norge. Nå arbeider folk på spreng for å få en løsning, sier kommunikasjonssjef i Shell.
27 mai 2012 13:02
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

