Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    - Blant de mest rabiate muslimene vi har i Norge

    Fredag ettermiddag holdt en liten gruppe muslimer demonstrasjon mot Norges deltakelse i Afghanistan. Antallet presse og politi var i overveldende flertall.

    VIDEO: Aftenposten Video

Sp-politiker skrev om å skyte Bhatti på Facebook

En kommunestyrerepresentant for Senterpartiet i Jølster beklager at han torsdag skrev på Facebook at det hadde vært fint om noen skjøt den omstridte Arfan Bhatti.

«Det hadde vore veldig fint om nokon kunne plante et par skudd i denne brødløken. Utvisning i frå Norge for all fremtid kan også vere eit alternativ», skrev kommunestyrerepresentant Per Inge Indrebø i Jølster Senterparti på Facebook torsdag morgen.

Statusoppdateringen kom som en reaksjon på et av Arfan Bhattis utspill i samfunnsdebatten den siste tiden, skriver Firda.

Indrebø beklaget senere på dagen uttalelsen sin, og slettet innlegget.

– Jeg beklager innlegget på det sterkeste, jeg står ikke for det jeg skrev, sier han til avisen.

Generalsekretær i Senterpartiet, Knut M. Olsen, opplyser at partiet har etiske retningslinjer når det gjelder sosiale medier.

– Retningslinjene går ut på at det er viktig å oppføre seg på samme måte via sosiale medier som du ville gjort ansikt til ansikt med personer, og at partiets beste alltid skal vær i bakhodet når du publiserer noe, opplyser Olsen.

Han sier dette eksempelet viser hvor viktig det er med retningslinjer ved bruk av sosiel medier. (©NTB)

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Arfan Bhatti holder appell utenfor Stortinget. FOTO: SCANPIX

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

Tooji: - Kan ikke annet enn å le

BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger