Storberget: – Krevende sak for politiet
Justisminister Knut Storberget (Ap) sier lommemannen-saken har påvist hvor store utfordringer politiet har.
Justisministeren sier det er grunn til å gi honnør til politifolkene som har jobbet med lommemannen-saken for godt strategisk arbeid. Han understreker samtidig at det ennå ikke er konstatert straffskyld i saken og at den såkalte lommemannen ennå ikke er dømt.
– Politiet har hatt store utfordringer i denne saken, blant annet har det å håndtere saken over politigrensene krevd sitt.
– Vi er lettet over at politiet har fått et gjennombrudd i denne saken, sier politidirektør Ingelin Killengreen.
Verken justisministeren eller politidirektøren vil svare konkret på hvorfor det tok 30 år å pågripe en mistenkt i saken.
– Vi kommer til å evaluere denne saken meget grundig i etterkant. Først når vi har gjort det, kan vi konkludere med hva som eventuelt kunne vært gjort annerledes, sier Killengreen.
Les også
Siste fra seksjon
-
La på svøm etter utforkjøring på E6
To menn lekte katt og mus med politiet i Steinkjer.
27 mai 2012 14:41
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Tooji: - Kan ikke annet enn å le
BAKU (Aftenposten.no): - Europa ville ikke ha meg, de tygget meg litt, så spyttet de meg bare ut igjen, sier en lattermild Tooji til Aftenposten.

