Tøft å være et frafallent lam
Etter tre år i bønn og i menighetens tjeneste ble hverdagen tom da Inger Marie brøt ut.
AV:
Null privatliv.
Inger Marie skildrer en hverdag der hun aldri hadde tid til seg selv. Med menighetsarbeid hver dag etter skolen, gjerne til etter klokken 23, og hele helgen. I tillegg hadde hun ekstrajobb for å kunne betale for kollektgaver, reiser og materiell. Hvis man ikke kunne delta på samlinger, ble man pålagt tilleggsjobber for å kompensere for fraværet. Eksamen eller skole var ingen unnskyldning. Gode resultater skulle komme automatisk når man sa ja til Jesus. - Men til syvende og sist sitter du der og sliter på prøven fordi du ikke har lest, slår Inger Marie fast. Først nå skjønner hun hvorfor foreldrene var så veldig imot det hun drev med. Alle som var imot kirkesamfunnet jobbet i regi av djevelen, og frafalne var besatt av demoner og skulle ikke kontaktes. - De går rett forbi, men jeg hilser likevel. Bare for å erte, ler Inge Marie.Les også
Siste fra seksjon
-
Dinglet med foten da gjedda hogg til
Da Oddgeir Løe (30) satt med bena i vannet ved idylliske Vansjø i Moss, ble han angrepet av ei godt voksen gjedde. Da han løftet foten opp av vannet, hadde fisken hele ankelen i kjeften.
27 mai 2012 16:24
Relaterte bilder
"Den som hopper høyest, tror mest". Inger Marie Nord Johansen tror ikke lenger, men er glad for erfaringene hun har fått. - Nå vet jeg hvordan sånne folk tenker, sier hun. FOTO: HANS O. TORGERSEN
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Motivet bak skytingen i Finland er fortsatt uklart
Den finske 18-åringen som natt til lørdag drepte to personer og skadet syv i byen Hyvinge sa at han skulle hjem, men begynte i stedet å skyte vilt rundt seg.

