Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Hasjen var pakket i 14 esker, og har en gateverdi på 50 millioner kroner.

    FOTO: TOLLVESENET

Tok kjempeparti av hasj

I løpet av de første tre månedene av året har tollerne beslaglagt mer enn fire ganger så mye hasj som per mars i fjor.


På tollvesenets beslagstatistikk per utgangen av mars i år er det cannabis-mengdene og mengder av dopingmidler som peker seg ut.

En firedobling i mengde av beslaglagt cannabis – over 409 kilo av hasj og marihuana er registrert beslaglagt på Norges grenser.

Det ble også beslaglagt over 60.000 enheter av dopingmidler – en oppgang fra drøyt 27.000 året før.

Stort beslag

Antallet cannabis- og dopingbeslag er nesten det samme for de tre første månedene i 2008 og 2007.

I februar beslagla tollvesenet et av historiens største hasj-partier – 392 kilo. Det er dette beslaget som blåser opp tollvesenets statistikk.

392 kilo hasj har en gateverdi på omkring 50 millioner kroner.

Store utslag

- Foreløpig er dette rent statistiske tall for oss, og det er for tidlig å si noe om tendenser, sier Geir Høiseth – underdirektør i Toll- og avgiftsdirektoratet.

- Enkeltbeslag i løpet av korte perioder gjør store utslag, sier han.

Les også

Siste fra seksjon

  • Dinglet med foten da gjedda hogg til

    Da Oddgeir Løe (30) satt med bena i vannet ved idylliske Vansjø i Moss, ble han angrepet av ei godt voksen gjedde. Da han løftet foten opp av vannet, hadde fisken hele ankelen i kjeften.

Relaterte bilder

Hasjen ble fraktet i denne bilen. FOTO: TOLLVESENET

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

To drap står uoppklart: «Det er folk som vet, men ikke forteller»

Politiet sliter med å få tillit og innpass i utenlandske miljøer.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger