-
Politiet pågrep fire voksne menn etter at en ung kvinne anmeldte dem for voldtekt inne på Oslo Fjordcamping.FOTO: PER ANNAR HOLM
Ung kvinne skal ha blitt voldtatt
Fire personer ble natt til torsdag pågrepet etter at en kvinne meldte om at hun var blitt voldtatt på Oslo Fjordcamp.
Politiet fikk melding om hendelsen ved 01-tiden. En norsk kvinne født i 1989 har opplyst at hun ble voldtatt.
Politiet rykket ut til stedet og pågrep en tysk statsborger og tre litauiske statsborgere.
Alle er siktet for å ha voldtatt kvinnen på campingplassen, som ligger ved Hvervenbukta i bydelen Ljan i Oslo.
– Så langt tyder opplysningene på at kvinnen har blitt voldtatt av flere menn, sier vaktleder Bernt Toverud ved kriminalvakten i Oslo politidistrikt til NTB.
Alle de pågrepne er mellom 30 og 40 år og ble utpekt av vitner på stedet og kvinnen selv. Ifølge Toverud skal kvinnen ikke ha blitt påført andre voldsskader enn selve voldtekten. Hun ble etter hendelsen kjørt til voldtektsmottaket.
– Hendelsen skal ha skjedd ute i et grøntområde på campingplassen. Vi har i natt avhørt flere vitner på stedet, sier operasjonsleder Ola Krokan i Oslo politidistrikt.
Les også
Siste fra seksjon
-
La på svøm etter utforkjøring på E6
To menn lekte katt og mus med politiet i Steinkjer.
27 mai 2012 14:41
Relaterte bilder
Voldtekten skal ha skjedd i dette området på Oslo FjordCamping. FOTO: PER ANNAR HOLM
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Motivet bak skytingen i Finland er fortsatt uklart
Den finske 18-åringen som natt til lørdag drepte to personer og skadet syv i byen Hyvinge sa at han skulle hjem, men begynte i stedet å skyte vilt rundt seg.

