Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Ingunn Yssen vil ikke kommentere opplysningene om at Valla-notatet eksisterer i tre forskjellige versjoner.

    FOTO: Jarl Fr. Erichsen / SCANPIX

Valla i notat: «Alvorlig feil» å ansette Yssen

I et hittil ukjent notat skriver LO-leder Gerd-Liv Valla at det var en «alvorlig feil» å ansette Ingunn Yssen.

Yssen mottok notatet datert 15. desember etter å ha vært sykmeldt i fire måneder.

Men da Valla offentliggjorde det samme notatet en måned senere, var denne kritikken av Yssen fjernet, skriver VG.

I det samme notatet er en annen opplysning fjernet: At hele LO-sekretariatet ble orientert om «situasjonen» for Yssen i et møte mandag 4. desember.

Ifølge VG eksisterer det tre forskjellige versjoner av notatet, som alle er signert av Valla personlig.

I versjonen av notatet som er sitert 15. desember i fjor, skriver Valla:

«Den eneste alvorlige feil jeg i ettertid ser jeg har gjort, var å anbefale LOs sekretariat å ansette Ingunn Yssen trass i sterk skepsis både fra forbundsledere og andre», står det i notatet som Valla har signert.

– Jeg har overhodet ingen kommentar til noe av dette, sier Yssen i en kommentar til VG.

Heller ikke LO-ledelsen vil kommentere saken, ifølge informasjonssjef Jenny Ann Hammerø.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

Motivet bak skytingen i Finland er fortsatt uklart

Den finske 18-åringen som natt til lørdag drepte to personer og skadet syv i byen Hyvinge sa at han skulle hjem, men begynte i stedet å skyte vilt rundt seg.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger