Vannet frøs på togtoalett
(Trondheim) Innstilte avganger og forsinkelser førte til irritasjon blant pendlere på Trønderbanen torsdag.
AV: trond oldertrøen
NSB-sjefen: - Det verste jeg har vært borti
- Hadde ikke trodd situasjonen skulle bli så ille
- To tog, 06.57-toget fra Steinkjer og 14.39- toget fra Trondheim, ble innstilt grunnet tekniske problemer som følge av sprengkulden. Det opplyser strekningsansvarlig for Trønderbanen, Børge Nilsen til adressa.no .
I tillegg til kanselleringene registrerte han to forsinkelser torsdag. I det ene tilfellet var det snakk om ca. 20 minutters forsinkelse på 15.39-toget fra Trondheim. Årsaken var at vannet på toalettet var frosset.
Den andre forsinkelsen gjaldt 16.28-toget fra Steinkjer. Grunnet en teknisk feil måtte passasjerene kjøre drosje fra Steinkjer til Røra, noe som ifølge Nilsen innebar omtrent et kvarters forsinkelse.
Nye innstillinger
Også fredag må pendlere på Trønderbanen styre unna 06.57-toget fra Steinkjer og 14.39-toget fra Trondheim.
– Passasjerer er blitt varslet via høyttaleranlegget om bord i toget. Ellers oppfordrer vi alle til å sjekke NSBs nettsider, sier strekningsansvarlig Børge Nilsen.
– Vi beklager problemene dette medfører for reisende. Neste uke regner vi med at trafikken går som normalt, avslutter han.
Les også
Siste fra seksjon
-
La på svøm etter utforkjøring på E6
To menn lekte katt og mus med politiet i Steinkjer.
27 mai 2012 14:41
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana
En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.
Motivet bak skytingen i Finland er fortsatt uklart
Den finske 18-åringen som natt til lørdag drepte to personer og skadet syv i byen Hyvinge sa at han skulle hjem, men begynte i stedet å skyte vilt rundt seg.

