Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Vurderer Märthas markedsføring

Forbrukerombudet er ikke sikker på om markedsføringen av prinsesse Märtha Louises engleskole er lovlig.

Vurderer Märthas markedsføring
Märthas engleskole mest lest hos BBC
– Prinsessen leker med engler og demoner

På skolens hjemmesider er det beskrevet hva en får lære om en betaler de 24.000 kronene i året. Astarte Education, som prinsessen og Elisabeth Samnøy står bak, skal lære deg å komme i kontakt med, og bruke, englene dine. I tillegg står det at en kan finne din indre kilde av sannhet, og «gjenoppta din naturlige kontakt med englene og det guddommelige universet.»

Forbrukerombudet skal nå vurdere om denne markedsføringen skal granskes.

– Vi vurderer om vi skal se på lovligheten av denne markedsføringen. Vi har ikke tatt standpunkt til det, men vi vil vurdere det i løpet av neste uke, sier fungerende forbrukerombud, Frode Elton Haug til NTB.

– Det gjelder påstander brukt i markedsføring av et utdanningstilbud. Dette er bestemmelser som gjelder generelt, og om vi velger å ta opp saken er det fordi de bruker påstander som er vanskelige å dokumentere, sier han.

Elton Haug understreker at det som blir lovet i markedsføring, skal kunne dokumenteres og være riktig. Reklame for kontakt med engler er ikke noe forbrukerombudet har jobbet mye med.

– Dette er en helt spesiell sak. Jeg har gått gjennom vår praksis og vi har ikke hatt noe lignende, sier Frode Elton Haug til NTB.

NTB har ikke lyktes med å komme i kontakt med prinsesse Märtha Louise onsdag.

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Forbrukerombud Bjørn Erik Thon og hans stab skal vurdere om engleskolens markedsføring er i tråd med norsk lov. FOTO: Erlend Aas / SCANPIX

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

To drap står uoppklart: «Det er folk som vet, men ikke forteller»

Politiet sliter med å få tillit og innpass i utenlandske miljøer.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger