Mest delt
Døde menns teorier
Kjørte bil flere kilometer i skiløypen - satte seg fast
Eliteskole ønsker flere norske søkere
Ny norsk rekord i Wordfeud
- Prøvde å drukne datteren
Politiet mener kvinnen (38) prøvde å drukne den lille jenta i badekaret i en leilighet i Oslo lørdag.
Fem dager etter det angivelige drapsforsøket er tilstanden til femåringen fortsatt svært alvorlig.
- Vi vet ikke hvordan det kommer til å gå med barnet, sier politioverbetjent Finn Abrahamsen i Oslo politidistrikt til VG.
Kvinnen skal ha vært innlagt med psykiske problemer ved Lovisenberg diakonale sykehus, og politiet akter å vurdere hvorvidt hun har fått nødvendig oppfølging fra helsevesenet forut for hendelsen.
- Hun er ikke i stand til å sitte i noe fengsel, og er derfor på et sykehus. Hun er siktet for drapsforsøk, men dette er først og fremst en dyp tragedie for familien, og ikke minst for barnet, sier Abrahamsen.
Kvinnen skal ha forklart seg for politiet, men hun har ennå ikke tatt stilling til skyldspørsmålet. Ved Lovisenberg diakonale sykehus er reaksjonene sterke på det som er skjedd.
- Dette kommer som et sjokk. Vi er lamslått av sorg og fortvilelse, sier informasjonssjef Tone Hærem til VG.
Sykehuset vil starte en gransking av saken, uavhengig av politiets etterforskning.
Les også
Siste fra seksjon
-
Stoler ikke på Bjurstrøm
Senterpartiet vil skyve LO og flere av Arbeiderpartiets lokallag foran seg, for å overbevise Jens Stoltenberg og Hanne Bjurstrøm om at de tar feil.
13 februar 2012 22:18
