Mest delt
Døde menns teorier
Kjørte bil flere kilometer i skiløypen - satte seg fast
Eliteskole ønsker flere norske søkere
Ny norsk rekord i Wordfeud
Vil ikke forklare seg
Ferske tips gjør at politiet vil starte nye søk etter Anne Sofie Blom-Pettersen (41). Ektemannen vil ikke la seg avhøre.
41-åringen har nå vært savnet i over to uker, men flere av de tipsene som er kommet inn til politiet i Tønsberg det siste døgnet karakteriseres som interessante. Den svenske spesialhunden Pirvy er nå stort sett ferdig med sine innendørs søk, men det kan bli aktuelt å bruke schäfertispen også utendørs.
Det er ikke meldt snø de kommende dagene, men betydelig kaldere vær. Derfor ber politiet publikum om å være spesielt oppmerksomme når de beveger seg i nærområdet eller ute i terrenget.
Politiet søkte i formiddag både med hund og mannskaper ved Tønsberg hundeklubbs lokaler på Barkåker.
Nekter avhør
Samtidig er den siktede ektemannen (44) innlagt på en psykiatrisk institusjon i Tønsberg. Han samtykket i går i to ukers varetektsfengsling og nekter etter samråd med sin forsvarer Tore Langås flere avhør før han føler seg i bedre form.- Dette er med på å gjøre etterforskningen vanskeligere. Åpenbart hadde det vært tjenlig å få hans reaksjoner og forklaringer. Men så lenge vi ikke får det, må vi fortsette etterforskningen uten, sier politiinspektør Ole Bjørn Sakrisvold.
Politiet har nå flere observasjoner av stedet hvor familiens VW Caravelle sto parkert deler av tidsrommet mellom midnatt og klokken 16 på ettermiddagen 9. november, men ønsker ikke å si noe nøyaktig om stedet annet enn at det ligger i området Stokke-Sem-Barkåker nordvest for ekteparets bolig ved Teie nord på Nøtterøy.
Belastning
Flere i lokalmiljøet reagerer sterkt på det massive oppbudet av presse og nysgjerrige rundt ekteparets bolig. På skolen hvor de tre yngste barna går, er det nå hyret inn vektere.Tingrettsdommer Sverre Jansen skriver i fengslingskjennelsen at familien utsettes for et voldsomt mediekjør og at han merker seg at kommunaldirektør Karen Kaasa på Nøtterøy er dypt bekymret for barna:
- Denne trafikken er å påføre barna en ekstra belastning. Det å skåne barna i en slik situasjon er svært viktig, sier Kaasa.
Nye Kripos fortsetter undersøkelsene av ekteparets bolig.
Les også
Siste fra seksjon
-
Stoler ikke på Bjurstrøm
Senterpartiet vil skyve LO og flere av Arbeiderpartiets lokallag foran seg, for å overbevise Jens Stoltenberg og Hanne Bjurstrøm om at de tar feil.
13 februar 2012 22:18
Relaterte bilder
Savnet: Anne Sofie Blom-Pettersen (41). FOTO: SCANPIX
