Mest delt
Ærverdig hotell stengt på dagen
Mange førskolebarn har psykiske plager
iGenerasjonen
Fremtidens Oslo
Sittetissing opp i formannskapet
Leder for partiet Demokratene, Vidar Kleppe, reagerer på at guttene ved Dvergsnes skole i Kristiansand må sitte når de tisser. Han mener skolen tukler med skaperverket, og vil ta saken opp i formannskapet, skriver Dagbladet.
– Når guttene ikke skal få lov til å tisse på den naturlige måten, slik gutter har gjort i generasjoner, er det å tukle med skaperverket, sier Vidar Kleppe, formannskapsmedlem og leder for Demokratene til Dagbladet.
Han sier han vil ta saken opp i neste formannskapsmøte.
– Det er en menneskerett å ikke måtte sette seg ned på jentevis, sier han videre.
Rektor Anne Lise Gjul ved Dvergsnes skole vil ikke kommentere Kleppes planer om å ta opp saken i formannskapet. Hun sier til Fædrelandsvennen at hun beklager om noen føler seg støtt av forbudet mot å tisse stående.
Les også
Siste fra seksjon
-
Kripos koblet inn
i drapsetterforskning i VestbyPolitiet i Follo får bistand fra Kripos i etterforskningen av drapet på en tysk mann i begynnelsen av 30-årene natt til søndag. Mannens norske samboer og to naboer er siktet for drapet.
12 februar 2012 12:08
Relaterte bilder
Tissaken i Kristiansand skaper bølger i lokalpolitikken. FOTO: DAG GRUNDSETH

Kommentarer