Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Frp-politiker slaktet kommunestyremøte på Facebook

Mens det endelig var pause i det langtekkelige og tydeligvis gørr kjedelige kommunestyremøtet i Øvre Eiker, benyttet Frp-politiker Ove A. Vanebo anledningen til å uttrykke sin harme på Facebook.

«Ove A. Vanebo is fucking bored in the kommunestyremøte» var meldingen Vanebo passet på å formidle i statusfeltet i profilen sin på det populære nettsamfunnet.

Frps listetopp la ut beskjeden klokken 19.41 onsdag 20. juni, mens lokalpolitikerne hadde en ti minutters pause i diskusjonene om årsrapporter og handlingsplaner.

– I forrige kommunestyremøte var det ekstremt mange som gikk på talerstolen for å markere seg. Jeg ser at det kan bli oppfattet uheldig å kalle det kjedelig, men akkurat i dette møtet var det berettiget, sier Vanebo til Drammens Tidende.

Han misliker at beskjeden blir offentliggjort, og fjernet meldingen umiddelbart etter at han snakket med avisen på tirsdag. Vanebo sier han ikke visste at det han skrev kunne leses av alle de nærmere 300.000 brukerne i nettverket «Norway» og understreker at meldingen kun var ment til helt privat bruk for vennene på Facebook.

– Men jeg har ingen problemer med å si at møtet ble langtekkelig, sier Vanebo som ikke møter forståelse hos ordfører Anders B. Werp (H).

– Jeg syns det er trist. Alle representantene i kommunestyret har et betydelig ansvar for å bidra med meningsfylt innhold, sier ordføreren.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger