Utskrift er sponset av InkClub InkClub

En person skadet da
strømskap eksploderte

En ansatt i Teknologibyen i Narvik er sendt til sykehus med strømskader etter et arbeidsuhell tirsdag formiddag.

Politiet fikk melding om ulykken klokka 10.00.

– Så vidt vi vet er dette et arbeidsuhell som skjedde da en elektriker skulle slå på eller skifte en bryter i et strømskap. En lysbue har trolig medført at skapet eksploderte. Mannen skal ikke ha fått strøm i seg, men det skal være snakk om sviskader eller brannskader, sier operasjonsleder Jan Martin Skoglund i Midtre Hålogaland politidistrikt til NTB.

Den skadde er sendt til Narvik sykehus for videre undersøkelser.

– Det skal ikke være snakk om omfattende skader, sier Skoglund.

Elektrikeren skal ha arbeidet i REC Scancell sine lokaler som er under oppføring i Teknologiparken i Narvik.

Saken blir etterforsket av politiet, som sammen Narvik Energi og Arbeidstilsynet er til stede for å undersøke hva som har skjedd.

Les også

Siste fra seksjon

  • Knuste Plumbo

    Før årets Melodi Grand Prix hadde 24 år gamle Tooji Keshtkar aldri stått på en scene før. Nå skal han representere Norge i Aserbajdsjan.

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger