Les også:- Giske blir erkebiskopE24:
Her er avisenes aprilspøker
Det var mange som hugget til på bremsepedalen i morgentimene tirsdag.I 50-sonen på Hegglandsdalsveien - like etter Vallebroen i Hordaland – hadde nemlig en lokal humorist rigget til en helt ny fotoboks. Mannen fra Os, som ønsker å være anonym, har i en tid tenkt på å spille arbeidskollegene sine et puss. Mandag kveld bestemte han seg for å gjøre alvor av tanken. - Jeg startet i går kveld og var ferdig ut på natten, sier mannen til
RadiOs.no med et stort glis.
Mange «tatt»
I morges i 06.30-tiden rigget han seg til ved Hegglandsdalsveien med fotoboks, bilbatteri og en ledning. Kolleger – og andre – ble «tatt». Når bilene nærmet seg boksen satte karen ledningen fra fotoboksen på batteriet og vips, så var de «fotografert». – Det gikk ikke så veldig lenge før den første kom mot fotoboksen og han roet kraftig ned i det han så det røde lyset blinke i boksen. Han snudde og kjørte tilbake og stoppet da han så meg sitte bak noen trær. Han fortalte at han ble så deppet da han ble tatt at han ville kjøre hjem igjen. Han ønsket å kjøpe fotoboksen, men fikk blankt nei. Da RadiOs kom til stedet like over klokken syv var det mange av bilistene som roet kraftig ned da de så boksen og lyset, men ingen stoppet. Også et par av arbeidskollegene hans kom forbi og trakket på bremsen da de så boksen.
Politiet tause
– Jeg har til og med fått tekstmelding fra en kollega som advarer mot fotoboks på Hegglandsdalsveien, så vi kan vel trygt si at spøken min har gitt resultater, sier han til RadiOs.no. – Ingen av de som passerte fotoboksen min i morges trenger å frykte noen faktura i posten, men det kan kanskje være en advarsel om at det svarer seg å holde fartsgrensen, selv på 1. april. Da RadiOs.no ringer politiet i Os for en kommentar, ønsker de ikke å si noe. – Jeg tror jeg vil stå over å kommentere dette, sier politiførstebetjent Audun Hadler-Olsen til RadiOs.no med et smil.