Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    Dramatisk brann i Oslo sentrum

    170 mennesker, deriblant 70 asylsøkere, måtte evakueres. Les mer om brannen - og se bilder her
  • Brannvesenets nødnummer ble sprengt da det veltet ut svart røyk over store deler av Oslo sentrum fra en brann i Christian Kroghsgate torsdag.

    FOTO: OLAV URDAL

Nødanrop kom ikke gjennom

Flere som ringte 110 like etter at brannen i Christian Kroghs gate i Oslo sentrum brøt ut, ble møtt av brannvesenets telefonsvarer.

Har du tips om denne saken? Send en e-post til 2286@aftenposten.no eller ring Aftenposten.no på 02286. Du kan også sende SMS/MMS til 2286.

En person forteller til Aftenposten.no at han forsøkte å ringe brannvesenet tre ganger for å varsle fra om den samme brannen. Hver gang ble han møtt av en telefonsvarer.

Brannvesenet forklarer dette med at linjene rett og slett ble sprengt.

- Det var 30 til 40 personer som ringte samtidig. Vi greier ikke ta i mot så mange på en gang, og da kan det være de får telefonsvareren, sier vaktkommandør hos brannvakten i Oslo, Hans Morten Hansen til Aftenposten.no.

- Bra nok bemannet

Brannvesenets nødsentral var bemannet med fire personer da brannen i Christian Kroghsgate brøt ut. Ifølge avdelingsleder i Oslo brann-og redningsetat, Ragnar Kvennodd, er dette vanligvis mer enn bra nok.

- I dag var vi heldige fordi vi var fire operatører. Det som var uheldig var at vi fikk to brannmeldinger ganske samtidig. Da måtte to mann ta seg av utvarsling til brannmannskap, mens to andre tok seg av alle henvendelsene, sier Kvennodd.

Teknisk feil

Avdelingssjefen anslår at det kom inn langt over 100 telefoner i tidsrommet mellom klokken 15.17, da den første brannen ble meldt inn, til klokken 15.40.

- At man må vente en stund før noen tar telefonen må man i sånne tilfeller akseptere. Men som bruker og publikum av nødlinjene skal man ikke oppleve å bli satt over til en telefonsvarer. Dette er en teknisk feil som vi må finne ut av, sier Kvennodd.

Han understreker at telefonsamtalene ved slike store hendelser som oftest varer bare i noen få sekunder, før nestemann på linjen kommer gjennom. I verste fall kan det ta noen minutter.

- Er beredskapen på nødsentralen god nok dersom det skulle begynne å brenne flere steder?

- Det å balansere beredskapen ut fra enkelthendelser som dette blir vanskelig. Jeg har være i brannvesenet i 30 år, og har aldri opplevd at det kommer to slike branner så parallelt. Men man kan jo aldri være helt sikker, svarer Kvennodd.

- Uakseptabelt

Nestleder i Stortingets Forsvarskomité, Signe Øye (Ap) mener det er bekymringsverdig at brannvesenets nødsentral i hovedstaden blir overbelastet av to branner.

- Min første reaksjon er at dette er uakseptabelt. Den andre er at de nå må finne ut av hva som skjedde og hvorfor, sier hun.

- Alt tyder på at beredskapen ikke er god nok. Det er allerede pekt på at tid er svært viktig når det oppstår brann. Det kan stå om minutter, eller bare sekunder. Derfor bør man ta høyde for at det kan skje slike situasjoner i løpet av korte intervaller, sier andrenestleder i Forsvarskomitéen Jan Ove Witdh (Frp).

Både Width og Øye mener hendelsen synliggjør at det tekniske systemet ikke er godt nok

- Men det er to år til det nye nasjonale nødsambandet kommer på plass. Tekniske feil som dette må de ordne opp i med én gang, sier Øye.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger