Utskrift er sponset av InkClub InkClub

– Kvinne voldtatt i Slottsparken

En kvinne i begynnelsen av 20-årene har anmeldt en voldtekt i Slottsparken i Oslo natt til søndag. Gjerningsmannen er på frifot.

Politiet fikk melding om voldtekten ved 2.20-tiden natt til søndag.

– En av våre patruljer kjørte til en adresse ved Slottsparken og møtte kvinnen og et vitne. Kvinnen forklarte at hun var blitt voldtatt i parken, forklarer vaktleder Tone Bærland ved Sentralvakta i Oslo politidistrikt til NRK.

Politiet står uten spor etter gjerningsmannen. Kvinnen i 20-årene har forklart at hun møtte en mann, noen få år eldre enn henne, i Parkveien. De satte seg på en høyde i parken og hun fikk en sigarett av mannen.

– Deretter endret mannen oppførsel og kvinnen ble voldtatt, opplyser Bærland til NTB.

Politiet har foretatt tekniske undersøkelser på stedet. Kvinnen ble sendt til voldtektsmottaket på legevakten for undersøkelse.

– Han stakk fra stedet etter voldtekten. Kvinnen har beskrevet mannen som mellom 20 og 25 år. Han har østasiatisk utseende og er rundt 170 centimeter høy, rundt ansikt og kort piggsveis. Mannen snakket østlandsdialekt, forteller Bærland.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger