Mest delt
Døde menns teorier
Kjørte bil flere kilometer i skiløypa - satte seg fast
Eliteskole ønsker flere norske søkere
Ny norsk rekord i Wordfeud
-
Store muligheter for forbedringer på boligen i Trondheim.FOTO: HEIMDAL EIENDOMSMEGLING
«Millionrønne» til salgs
Trenger litt oppussing. Likevel står kjøperne i kø.
AV: kristoffer furberg
Megler Johan Ofstad i Heimdal Eiendomsmegling har en verneverdig rønne til salgs i Granåslia i Trondheim.
Byantikvaren sier stopp
- Jeg har så langt 13 interesserte kjøpere på listen. De fleste ønsker å rive bygget på eiendommen, men det får de ikke lov til, sier Ofstad til adressa.no.
Byantikvaren sier nemlig stopp. Bygningen, som opprinnelig er uthus til en nærliggende gård, er verneverdig. Det eneste en potensiell kjøper kan gjøre er å renovere og bygge på.
Millionpris?
Det foreligger allerede rammetillatelse til oppgradering og tilbygg. Prisantydningen er 990 000,- pluss omkostninger.
- Det er ikke akkurat bygningen som trekker opp prisen, humrer Ofstad.
Han forteller at det er svært enkle fasiliteter innendørs. Så enkelt at veggene bare omringer et tomt rom.
- Vi må huske at det er en stor tomt i en flott område med barnehage i umiddelbar nærhet. Jeg tror det kan bli skikkelig tøft om kjøperen renoverer det gamle bygget og setter opp et moderne tilbygg.
Les også
Siste fra seksjon
-
Høiness tar omkamp mot Hegnar
Advokat Mona Høiness fortsetter kampen mot Hegnar Media og anker erstatningssaken hun anla mot medieselskapet.
13 februar 2012 23:30
