Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Kvinnen kom til Norge med Kiel-fergen Color Magic.

    FOTO: JAN OVIND

72-åring tatt med 11 kilo heroin

En 72 år gammel tysk kvinne er siktet for smugling av 11 kilo heroin til Norge. Beslaget er et av de største som er gjort i landet.

72-åringen ble arrestert i sommer. Hun kom til Oslo med Kiel-fergen og ble tatt i en tollkontroll på grensen, skriver Dagbladet.

I kofferten hadde hun med seg 11 kilo heroin og nesten 1.000 amfetamintabletter. Bare heroinen har en gateverdi på rundt 16 millioner kroner, ifølge avisen.

– Etterforskningen pågår, og vi forventer å avslutte den i løpet av våren 2010, sier politiadvokat Richard Beck Pedersen.

Kvinnen er den eneste som er siktet i saken foreløpig. Strafferammen etter den foreløpige siktelsen er fengsel i inntil 15 år.

Politiet jobber med å finne bakmennene bak smuglingen. Kvinnen er varetektsfengslet fram til 8. desember med brev- og besøkskontroll.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger