- Vi ble vekket av at naboen ringte på. De sa at Adrian hadde falt ut vinduet. Jeg kunne nesten ikke tro det først, men det gikk opp for meg mens jeg sprang ned trappene for å hente ham, sier Yvonne Marthinussen, moren til vesle Adrian på 21 måneder
.- Jeg knakk helt sammen og begynte å hylgrine da jeg så ham hos naboen, forteller moren til Bergens Tidende.
- Han hoppet rundt på gulvet hos naboen og var seg selv - blid og fornøyd, sier hun.
Det har vært en engel som voktet over ham – jeg er sikker på det.Yvonne Marthinussen, mor til Adrian
- Engel som voktet over ham
Moren mener gutten må ha åpnet vinduet selv.
- Han har klatret opp i vinduskarmen, åpnet vinduet, kastet ned noen leker, og har sikkert bøyd seg ut for å se etter dem.
Nedenfor vinduet står en pistrete nypebusk. Denne har trolig dempet fallet for gutten.
Han ble sendt hjem fra Barneklinikken på Haukeland i ettermiddag, og slapp fra det hele med noen skrubbsår i ansiktet og på beina.
- Det har vært en engel som voktet over ham – jeg er sikker på det, sier moren.
På vei til lekeplassen
Gutten ble funnet gående på plenen etter hendelsen i Hagerups vei.
- Naboene meldte fra om at gutten var utenfor, på vei til lekeplassen, sier operasjonsleder Ole Geir Magnussen til bt.no.
Vinduet gutten skal ha falt ut fra er syv-åtte meter over bakken.
- Sprang ut i pysjen
Det var ingen vitner til selve fallet.
Politiet fikk melding om hendelsen klokken 10.47.
- Vi sprang ut i pysjen da vi hørte det, forteller en nabo.
En annen nabo hadde funnet gutten og tatt ham inn til seg.
- Han smilte
- Han må ha falt i en rhododendronbusk eller noe. Han var like grei og smilte, sier naboen.
Hun forteller at de eneste synlige skadene på gutten var noen små risp på kinnet.
Gutten, moren og hennes samboer er kjørt til Haukeland for sjekk.
- Han er nå undersøkt av lege på Barneklinikken. De har ikke funnet andre skader på gutten enn noen risp, som tyder på at han har vært i en busk, sier Magnussen.
Gutten blir værende på Barneklinikken for observasjon inntil videre.
Det er ikke mistanke om noe kriminelt, presiserer han.
Skjedd før
En tilsvarende ulykke skjedde for fem år siden i Fyllingsdalen. En 18 måneder gammel gutt falt den gangen ut av et vindu i tredje etasje.
Gutten traff asfalten og fikk alvorlige bruddskader, men overlevde.













