Mest delt
Døde menns teorier
Betalte 350 mill. i svart lønn
Pompeii fra 1. verdenskrig
Cannabis blir medisin i Sverige
Kvinne drapssiktet etter knivstikking
Siktelsen mot en 25 år gammel kvinne som skal ha knivstukket en 27 år gammel mann på Lillehammer i mai, er utvidet til forsettlig drap.
Kvinnen har til nå vært siktet for legemsbeskadigelse med døden til følge. Kvinnen har fortsatt ikke forklart seg om motivet for handlingen, ifølge Gudbrandsdølen Dagningen.
En 27 år gammel mann ble funnet død i et kommunalt bofellesskap i Lillehammer natt til torsdag 21. mai i år. Han var påført flere knivstikk. I rommet ved siden av ble kvinnen funnet, tilsølt med blod. På åstedet ble det funnet en kjøkkenkniv som politiet mener er drapsvåpenet. De to, som var naboer, mottok begge hjelp fra den psykiske helsetjenesten i kommunen.
25-åringen har godtatt varetektsfengslingen, som foreløpig er utvidet til 6. januar 2010. Hun mottar psykiatrisk oppfølging i fengselet.
Påtalemyndigheten har ikke avgjort om det skal innstilles på overføring til tvungent psykisk helsevern. Saken er berammet til Sør-Gudbrandsdal tingrett 2. februar 2010.
Les også
Siste fra seksjon
-
Brøytesjåfør så mann forfølge 77-åring
Kvinnen som ble overfalt, ranet og trolig voldtatt på Korsvoll i Oslo for én uke siden, avhøres i ettermiddag.
13 februar 2012 14:57
