Mest delt
Frp frir til innvandrere
Betalte 350 mill. i svart lønn
Ærverdig hotell stengt på dagen
Pompeii fra 1. verdenskrig
-
Studenter ved politiskolen sliter med å få jobb. Her 2003-kullet.FOTO: FOTO:SCANPIX
Få jobber til politistudentene
Elevene ved Politihøgskolen sliter med å finne jobb etter endt utdanning. Tre av fire i årets avgangskull står foreløpig uten jobb.
Justisminister Knut Storberget (Ap) har tidligere garantert alle politistudentene jobb etter utdanning, men for årets kull er situasjonen en helt annen.
Studentorganisasjonen til Politiets Fellesforbund har gjennomført en undersøkelse viser at tre av fire studenter ennå ikke har fått jobb i politiet, melder NRK.
- Det er helt klart mye vanskeligere nå enn tidligere. De fleste avgangsstudentene pleier å ha sikret seg jobb i mai, sier nestleder Morten Drægni i studentorganisasjonen.
Det er 432 avgangsstudenter ved Politihøgskolen i år. 207 av disse deltok i undersøkelsen. Rundt 70 prosent venter på svar på jobbsøknaden, men ifølge Politiets Fellesforbund vil flere stillinger ikke bli besatt på grunn av stillingsstopp.
- Folk er frustrerte og oppgitte nå, sier Drægni.
Les også
Siste fra seksjon
-
- At to av de aller beste dør i en og samme ulykke er et enormt tap for klatremiljøet
Stein-Ivar Gravdal (37) og Bjørn-Eivind Årtun (45) skulle prøve seg i en vanskelig rute opp majesteten Kjerag i Rogaland, men den stupbratte fjellsiden tok fra dem livet.
13 februar 2012 09:27
