Mest delt
Frp frir til innvandrere
Betalte 350 mill. i svart lønn
Ærverdig hotell stengt på dagen
Pompeii fra 1. verdenskrig
-
Mandag morgen ble to ulver skutt i Oppland, men det var bare gitt fellingstillatelse på den ene. Politiet etterforsker saken. ILLUSTRASJONSFOTO: SCANPIX
To ulver skutt i Oppland
Kun fellingstillatelse på den ene.
AV: jon robin halle
Natt til mandag ble to ulver skutt i Samdalsområdet i Fåvang østfjell, som ligger i Oppland. Men det var kun gitt fellingstillatelse på den ene ulven, skriver Gudbrandsdølen Dagningen.
Statens naturoppsyn og politiet er inne i området der ulvene ble skutt, og politiet har igangsatt etterforskning.
Drepte sauer og jaget rein
Ifølge avisen er det en hann- og en hunnulv som er skutt.
Fellingstillatelsen på den ene ulven ble gitt etter at to ulver hadde tatt livet av tre sauer. Deretter jaget ulvene rein, dog uten å lykkes.
Natt til 5. juni ble en ulv, kjent under navnet Galventispa 2, skutt. Den hadde da tatt livet av 21 sauer.
Les også: Galventispa 2 er skutt
Les også
Siste fra seksjon
-
Rygge lufthavn var i beredskap etter nødmelding
Brannvesen, politi og ambulanser rykket ut til Rygge lufthavn etter at et fly varslet om at det ikke fikk ut nesehjulet. Men flyet landet trygt.
13 februar 2012 11:06
