Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Flere problemer på Bergensbanen

Brudd på kjøreledningen skaper også søndag forsinkelser på Bergensbanen. Flere strekninger må kjøres med buss, og det ventes forsinkelser.

Lørdag ble nattoget tre og en halv time forsinket grunnet feil ved Myrdal stasjon. Søndag opplever Jernbaneverket igjen brudd på kjøreledningen i dette området.

– Den ligger på bakken, men det er uklart hva som har skjedd. Det vil ta mange timer å få reparert det, så i utover dagen blir det en del busskjøring for passasjerene, sier pressevakt Inge Hjertaas i Jernbaneverket til NTB.

Passasjerer på Bergensbanen søndag må ta buss hele eller deler av strekningen mellom Voss og Oslo. Det kan også oppstå forsinkelser i påvente av busser.

– Det er en utfordring å skaffe til veie busser og sjåfører i fellesferien, men NSB gjør så godt de kan, sier Hjertaas.

Les også

Siste fra seksjon

  • Stoler ikke på Bjurstrøm

    Senterpartiet vil skyve LO og flere av Arbeiderpartiets lokallag foran seg, for å overbevise Jens Stoltenberg og Hanne Bjurstrøm om at de tar feil.

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra fevennen

Siste fra aftenbladet

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger