Mest delt
Frp frir til innvandrere
Betalte 350 mill. i svart lønn
Ærverdig hotell stengt på dagen
Pompeii fra 1. verdenskrig
-
Fra venstre: Politibetjent Trond Hoffsli og og politistudent Joakim Jakobsen fra Lørenskog Lensmannskontor sykler rundt i gatene og møter folk der de er. FOTO: Erlend Vålandsmyr / ScanpixFOTO: Vålandsmyr, Erlend
Politiet satser på sykkel
Sykkel er kontaktskapende, mener Trond Hoffsli. Sammen med kollega Joakim Jakobsen er politibetjenten på sykkelpatrulje i Lørenskog.
Ved lensmannskontoret i romerikskommunen brukes sykkelen aktivt på fine sommerdager.
- Vi sykler rundt til badeplasser og andre steder der folk møtes. Vi treffer folk der de er. Det er lettere for publikum å komme bort og snakke med oss når vi er på sykkel enn når vi sitter i en bil. Mange synes også de må gå over en terskel for å ringe lensmannskontoret, men når de ser oss syklende ute tar de gjerne kontakt, sier Hoffsli.
Tips
Han har jobbet ved Lørenskog lensmannskontor i fire år og har jevnlig vært ute på sykkelpatrulje i sommerhalvåret. Politibetjenten sier at reaksjonene fra publikum har vært udelt positive.
- Vi har fått en del tips vi ellers ikke ville ha fått. Med sykkel kommer vi dessuten stille, vi kommer snikende rundt hjørnet og har tatt både sykkeltyver og folk som har solgt narkotika, sier Hoffsli.
Sykkelrunden går gjerne innom kjøpesenteret Metro noen steinkast fra lensmannskontoret. Noen mer belastede boligområder får også besøk av de syklende politifolkene.
- Vi kommer oss til steder og inn på småveier vi ellers ikke hadde kjørt innom med bil, sier Joakim Jakobsen. Han er politistudent og har sommerjobb på lensmannskontoret i Lørenskog.
Lørenskog er nabokommune til Oslo i øst, og er en hurtigvoksende kommune med cirka 33.000 innbyggere. Bebyggelsen er ganske konsentrert, og det er enkelt å komme seg rundt på sykkel.
Jeg må innrømme at jeg ser på serien selv, men så god til å trikse er jeg ikke Joakim Jakobsen, syklende politi, om TV-serien Pacific Blue
Startet i Oslo
Først ute med uniformert sykkelpoliti var Majorstuens politistasjon i Oslo. De sendte de første sykkelpatruljene ut i gatene i 1996. Siden er uniformert, syklende politi tatt i bruk over hele landet. Politidirektoratet har ingen oversikt over hvor mange politikamre og lensmannskontor som i dag har syklende politi, men det er mest utbredt i byene.
Blant byene med syklende politi er Stavanger.
- Fordelen er at vi kommer mye lettere fram i sentrum samtidig som vi beholder kontakten med publikum. Min erfaring er at vi kommer raskere fram med sykkel enn med bil. Vi kan ta snarveier og komme oss fort frem blant folk, sier politibetjent Dan Herstad til Rogalands Avis.
Kultserie
Tidligere var sykkeltjenesten en egen avdeling i Stavanger-politiet. Nå er det de samme betjentene som sykler, går og kjører. Så også i Lørenskog.
- Vi deler på å dra ut på sykkelpatrulje, sier Trond Hoffsli.
Og uansett hvem det er som er ute, er det en kommentar de ikke unngår: Sammenligningen med gutta i den amerikanske kultserie «Pacific Blue», serien om det ungdommelige sykkelpolitiet på Santa Monica i Los Angeles.
- En av fem som stopper oss nevner «Pacific Blue». Og jeg må innrømme at jeg ser på serien selv, men så god til å trikse er jeg ikke, sier Joakim Jakobsen.
Les også
Siste fra seksjon
-
Rygge lufthavn var i beredskap etter nødmelding
Brannvesen, politi og ambulanser rykket ut til Rygge lufthavn etter at et fly varslet om at det ikke fikk ut nesehjulet. Men flyet landet trygt.
13 februar 2012 11:06
