Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Faremo om PST-sjefens avgang: - Det ikke er konstatert lovbrudd

I natt ble det klart at Janne Kristiansen går av som PST-sjef på grunn av mulig brudd på taushetsplikten.

Bakgrunnen for den umiddelbare avgangen er altså at det er konstatert et mulig taushetsbrudd gjennom offentliggjøring av gradert informasjon, het det i pressemeldingen fra Justisdepartementet som ble sendt ut rett etter midnatt.

– Jeg vil understreke at det ikke er konstatert lovbrudd, men at det dreier seg om et mulig taushetsbrudd. Jeg har likevel valgt å imøtekomme Kristiansens ønske om fratredelse, sier justisminister Grete Faremo.

Ingen i politisk ledelse i Justisdepartementet ville i natt kommentere Kristiansens avgang.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

Motivet bak skytingen i Finland er fortsatt uklart

Den finske 18-åringen som natt til lørdag drepte to personer og skadet syv i byen Hyvinge sa at han skulle hjem, men begynte i stedet å skyte vilt rundt seg.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger