Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    Bekkemellems selvbiografi

    Faren tok livet av en kjæreste med et vådeskudd. Han ble alkoholiker. Og selv prøvde Karita å ta sitt eget liv.

    VIDEO:

  • Jens Stoltenberg og Karita Bekkemellem i 2002, lenge før forholdet surnet.

    FOTO: SCANPIX

Jens: - Jeg kommer til å lese boken

Men Stoltenberg vil ikke svare på den krasse kritikken.

Statsminister og Ap-leder Jens Stoltenberg er meget knapp i sin kommentar til Karita Bekkemellems bok, der hun er sterkt kritisk til hans egenskaper som leder:

- Karita har gitt meg boken og jeg kommer til å lese den. Jeg vil ikke delta i noen debatt om interne prosesser i Ap eller regjeringen, men har lyst til å si at Karita har gitt mye til norsk politikk og jeg ønsker henne alt godt.

Trond Giske ønsker ikke å kommentere innholdet i "Mitt røde hjerte".

Les utdrag fra boken her: - Fraværende, feig og pinglete Bekkemellem sier hun ble ofret som statsråd fordi Stoltenberg ville ha inn en person med innvandrerbakgrunn i regjeringen. Da hun til slutt fikk beskjed om når hun skulle gå av, ble hun informert av statssekretær Karl Eirik Schjøtt–Pedersen - ikke av statsministeren selv:

«Han (Jens) bruker sitt sendebud. Jeg synes det er latterlig, det er feigt og pinglete,» skriver hun i boken.

«Jeg har vært så lojal at jeg kunne gitt høyrehånden mi. Og så er han (Jens) ikke engang mann nok til å ringe meg og fortelle hvordan ting går, ikke en aldri så liten prat.»

Se videointervju med Bekkemellem her:

FOTO: Solum, Stian Lysberg

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Tollerne leverte tilbake beslaglagt marihuana

En 40 år gammel mann ble fratatt 30 gram marihuana da han ankom Norge etter en tur til Nederland. Nå har tollerne gitt ham stoffet tilbake fordi han innførte det som medisin.

Motivet bak skytingen i Finland er fortsatt uklart

Den finske 18-åringen som natt til lørdag drepte to personer og skadet syv i byen Hyvinge sa at han skulle hjem, men begynte i stedet å skyte vilt rundt seg.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger