Mest delt
Er det greit å amme barn til de er fem år?
Sammen, men skilt
Alt du sier og gjør, kan og vil bli brukt mot deg. Av Facebook.
Dinglet med foten da gjedda hogg til
-
SV, her ved partileder Kristin Halvorsen og miljø- og utviklingsminister Erik Solheim, er verken fornøyd med hvordan Statoil eller olje- og energiministeren har fulgt opp Mongstad-saken.FOTO: MORTEN HOLM/ SCANPIX
SV truer med å vrake Statoil fra «månelanding»
SV-leder Kristin Halvorsen sier at Statoil ikke har vist særlig interesse for å utvikle full CO 2-rensing på Mongstad, og truer med å vrake selskapet om det ikke skjerper seg.
– Mitt inntrykk er at Statoils prestisje og interesse har vært altfor laber rundt dette prosjektet helt fra begynnelsen av, sier Halvorsen til VG .
Hun sier Statoil har gjort for lite for å drive prosjektet framover, og legger til:
- Finne noen andre
– De har vært mye mer interessert i oljesand og oljeutvinning andre steder. Men jeg tror nå at de har fått opp prestisjen og engasjementet rundt prosjektet, og det er viktig at vi nå får til en god avtale for den videre prosessen med Statoil.
På spørsmål om hva regjeringen kan gjøre dersom renseprosjektet blir ytterligere utsatt på grunn av tekniske vanskeligheter, sier Halvorsen:
– Da får vi finne noen andre til å gjøre jobben.
Følge opp tettere
Stortingsrepresentant Snorre Valen (SV) sa uttrykte tidligere denne uken også misnøye med hvordan de tre siste olje- og energiministrene fra Sp - Terje Riis-Johansen, Odd Roger Enoksen, og Åslaug Haga, har fulgt opp saken.
- Terje har sagt til meg at han skal ta et mye tettere grep rundt dette nå, sier Halvorsen.
Les også
Siste fra seksjon
-
Stoltenberg: - Statens tilbud var godt
Statsminister Jens Stoltenberg (Ap) mener kravet fra de offentlig ansatte er for høyt og holder fast ved statens lønnstilbud. Det var et godt tilbud, mener statsministeren.
24 mai 2012 18:00
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Femåring lå to minutter under vann, sendt til sykehus
En gutt (5) ble reddet opp fra vannet i Hvervenbukta i Oslo.

