-
Frps formann Siv Jensen vil ikke offentliggjøre innholdet i ligningsmyndighetenes bokettersyn av partiets stortingsgruppe.FOTO: TOR ERIK SCHRØDER / SCANPIX
Holder rapport om mulig skattejuks hemmelig til etter valget
Oslo ligningskontor har i ett år gransket Frps stortingsgruppe for mulig skattesnusk. Nå har partiet fått rapporten.
AV: kjetil sæter
Kontrollavdelingen ved Oslo ligningskontor skal være ferdig med gjennomgangen av de siste 10 års regnskaper i stortingsgruppen til landets nest største parti.
Frp-formann Siv Jensen nekter å offentliggjøre innholdet, ifølge VG.
Ikke før valget
Siv Jensen ønsker ikke at norske velgere skal få vite hva som står i rapporten en uke før valget.
- Vi er i løpende dialog, og saken er ikke endelig avsluttet, det er ikke et endelig resultat, sier Jensen til avisen.
I en epost til Nettavisen skrive partitets generalsekretær fredag ettermiddag at innholdet skal offentliggjøres. Men ikke ennå.«Jeg kan bekrefte at FrPs stortingsgruppe vil offentliggjøre dette og selvfølgelig gjøre opp for seg på vanlig måte», skriver Mo.«Den (rapporten) er sendt oss for tilsvar og vår gruppe har frist til 20. september med å komme med vårt tilsvar. Det er først etter dette at Ligningskontoret vil fatte sine endelige konklusjoner og det blir klart om, i så fall i hvilket omfang, Stortingsgruppen er skyldig arbeidsgiveravgift for perioden 1995 – 2005», skriver Mo i eposten til Nettavisen.Luksusreiser
Frp ble i fjor anklaget for ulovlig bruk av skattepenger, og partiet skal blant annet ha hatt en hemmelig reisekonto for sentrale medlemmer og ektefellene deres.
Denne kontoen skal ha blitt brukt til luksusreiser og turer for Frp-topper og deres ektefeller på stortingsgruppens regning.
Carl I. Hagen anklages dessuten personlig for skattejuks.
På bakgrunn av disse påstanden startet ligningsmyndighetene i fjor bokettersyn.
Les også:
Les også
Siste fra seksjon
-
Fullt Frp-sprik om sykelønn
Frp bør vurdere både innføring av karensdager og lavere utbetaling ved sykdom, mener leder i Fremskrittspartiets Ungdom, Himanshu Gulati.
21 mai 2013 12:53
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Fem gikk i asfaltfella på én time
Kommunen jobber på spreng med å tette hullene i Oslos asfalt, men fortsatt oppstår det farlige situasjoner. I forrige uke røk fem bilister på den samme smellen i løpet av en time.
Kjent aktivist omkom i brann
Shilan Shorsh døde i sin egen leilighet i Fyllingsdalen.