Mest delt
Rom-aktivist kan bli kastet ut
Brukte millioner på å rydde etter romfolk
Denne knøtte-PC-en gjør deg helt anonym på Internett
ADHD-ere er en ressurs, bruk oss riktig!
-
Yousuf Gilani (Ap) beskyldes for valgfusk.FOTO: SCANPIX/ØRN E. BORGEN
- Så Ap-politiker geleide velgere
To valgfunksjonærer skal ha sett Gilani følge velgere til stemmeavlukkene.
AV: eivind sørlie
Publisert:
Oppdatert:
- Jeg oppfattet det som et forsøk på å påvirke velgerne, sier Per Ottar Johansen til nrk.no. Han var valgfunksjonær i Drammen på valgdagen, og varslet stemmestyret om den oppsiktsvekkende hendelsen. En annen valgfunksjonær, Terje Menkerud, så også Yousuf Gilani (Ap) geleide velgere. Ved en anledning skal Gilani ifølge Menkerud også ha gitt en Arbeiderpartiliste til en velger.
- Svært alvorlig
- En valgfunksjonær skal oppføre seg helt nøytralt, og å gå inn i avlukker sammen med velgere er helt uhørt, sier ordfører i Drammen Tore Opdal Hansen til nrk. Aps gruppeleder i Drammen Hilde Klæboe sier til kanalen at politiet «må gå inn i» saken. Lederen for valgkretsen Øren i Drammen, Ingrid Ross Solberg, bekrefter at hun ble orientert om Gilanis opptreden i valglokalet, men at hun ikke gjorde noe med det fordi valglokalene var i ferd med å stenge.Les også:
Les også
Siste fra seksjon
-
Mener LO skjønnmaler Aps svake innsats
LO reagerer kraftig på anklagene fra tre konkurrerende forbund om at Arbeiderpartiet svikter fagbevegelsen i viktige saker.
20 juni 2013 07:29
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Bursdagsbarnet får bare én gave
Ved Vettre skole i Asker får elevene kun én gave til bursdagen sin.
Han tapte 234 millioner kroner på to måneder
Ivar Holmefjord satset formuen på at lakseprisen ikke skulle stupe. I løpet av åtte uker var alt tapt.