Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Skåler for tronarvingen

Når Ingrid Alexandra bæres til dåpen i dag, sitter "Lille Ragnhild" Lorentzen (35) på bar i San Francisco. - Jeg skal utbringe en skål for dåpsbarnet, lover hun.

Beklager. Tapasbaren er hennes egen, og hun er selv sentral i den daglige driften, så mer enn en kjapp skål blir det neppe tid til en travel vårlørdag. Men tankene vil være i Oslo og Slottskapellet.- Gratulerer så mye, Haakon og Mette-Marit! Jeg beklager at jeg ikke kan komme. Men jeg har veldig mye å gjøre her, og reisen er lang, forklarer datteren til prinsesse Ragnhild og Erling Lorentzen.Vi møter kronprinsens kusine i hennes nyetablerte, stilfulle tapasbar Ramblas i San Franciscos hippeste strøk, Mission. Ambisjonen er at dette utestedet skal bli en like stor suksess som det åtte år gamle mikrobryggeriet hennes, ThirstyBear, drøyt ti kvartaler unna.- Jeg investerte egentlig i ThirstyBear som en unnskyldning for å kunne komme fra Rio til San Francisco av og til. Men da partnerne mine valgte å satse på et mikrobryggeri med ni egne øltyper i stedet for på en tradisjonell restaurant, bestemte jeg meg for å flytte hit. Jeg syntes prosjektet virket kjempespennende. Dessuten er jeg interessert i og glad i øl, slår hun fast.Nå har hun slått rot i San Francisco, giftet seg med Aaron, irsk student og konkurransesyklist. - Vi har det veldig bra i en fantastisk by som inneholder alt. Eneste problem er at det er litt kaldt her. Sommeren er mye finere i Norge. Vinterens omstridte TV 2-dokumentar om prinsesse Ragnhild, ønsker hun ikke å kommentere.- Jeg var sammen med mor da programmet ble tatt opp, men har ikke sett det. Alt jeg kan si er at vi setter veldig stor pris på familien vår i Norge.

Pubturer med Haakon

Snart åpner Ragnhild Lorentzen enda et utested. Denne gangen i Berkeley på den andre siden av San Francisco-bukten. Universitetsbyen der kronprins Haakon bodde og studerte i tre år på slutten av 90-tallet.- Da var vi mye sammen. Aldersforskjellen på fem år virket stor da vi var små, men nå merket vi den ikke i det hele tatt. Han var blant annet ofte på ThirstyBear.

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

<b>Hilser dåpsbarnet.</b> Ragnhild Lorentzen foran tapasbaren sin i San Francisco. FOTO: OLA HENMO

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer