Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • En afrikansk prostituert med en opphisset norsk kunde i buskene rett ved Grev Wedels plass i Kvadraturen natt til søndag.

    FOTO: CARL MARTIN NORDBY

Åpenlys parksex i sentrum av byen

Halvannet år etter at sexkjøp ble kriminalisert, har menn igjen åpenlys sex med prostituerte midt i Kvadraturen.

Hovedsaken: Fra paradegate til pariagate

Aftens oppslag om sjokkerte politikere og ordensmakten for tre år siden. Den gang kunne en håndfull prostituerte samtidig håndtere sine kunder uforstyrret i og rundt Grev Wedels plass i hjertet av Kvadraturen.

Natt til søndag besøkte Aften igjen det ærverdige parkanlegget i gamle Christianias historiske sentrum. Mens et brudepar og 100 bryllupsgjester danset til coverversjonen av «True Colors» inne i Oslo Militære Samfund, fikk en mann utført seksuelle tjenester av en afrikansk kvinne rett utenfor. Samtidig skimtet Aftens reportasjeteam et par i fri utfoldelse midt inne i parken like etter midnatt lørdag.

–Ser ikke politi

Ifølge Lisa Nordin, restaurantsjef ved selskapslokalene til Oslo Militære Samfund som holder til i Myntgaten i Kvadraturen, er det «business as usual» i området på kveldstid.

– Vi var veldig glade da loven som forbyr sexkjøp kom, og merket store endringer den første tiden. Nå er situasjonen omtrent den samme som før, noe gjestene våre ofte bemerker. Politiet er dessverre nesten aldri til stede. Men det hender at vi ringer dem når aktiviteten utenfor er stor, og vi har gjester i lokalene, sier hun.

Da Aften sommeren 2007 dokumenterte åpenlys sex midt i Kvadraturen og skrev at turister ble skremt tilbake til cruisebåtene av pågående prostituerte, lovet politiet å bøtelegge parksex.

Siden den gang har også sexkjøp blitt ulovlig, uten at det har dempet aktiviteten på benkene og i buskene ved Grev Wedels plass.

Idet bryllupsmusikantene inne i Oslo Militære Samfund rekker å avslutte dansesangen, har den afrikanske kvinnen kommet ut av buskene. Hun spytter i parkgresset, før hun hastig går i retning Karl Johans gate.

Like etter kommer en norsk mann etter. Han har fått på seg buksene og tatt opp mobilen. Mens han uanfektet prater i telefonen, setter også han kursen tilbake mot Oslo sentrum.

Les også

Kommentarer

Debatten vil bli moderert i ettertid

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

Femåring lå to minutter under vann, sendt til sykehus

En gutt (5) ble reddet opp fra vannet i Hvervenbukta i Oslo.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger