Mest delt
Frp frir til innvandrere
Ærverdig hotell stengt på dagen
Mange førskolebarn har psykiske plager
Fikk narkolepsi av influensavaksine
Eierne har fått los - på design
- Det dummeste jeg har kjøpt var nok en paraply som jeg fester i halsbåndet til Tingeling, sier Rita Linder, som innrømmer at hun er litt gæern.
AV:
Publisert:
Oppdatert:
De er overalt, kryper mellom bena dine, snuser i vesken, hopper galant opp i designmøbler. En Jack Russel-terrier prøver solbriller. En dvergdachs prøvesitter en trillebag. Vi er hos Vigdis Johnsen i Pet Shop Girls, en gave- og designbutikk for hunden. Her serveres hundekjeks i kaféen. Butikken er ment som et møtested for gærne hundeeiere.
T-skjorter.
- Jeg har en hund som fryser litt og trenger klær. Hvorfor ikke la den være litt stilig når den først må kle på seg, sier Rita Linder, og vedkjenner seg to regnfrakker, T-skjorter, capser, flere halsbånd og den allerede nevnte paraplyen i skapet hjemme.- Men den er aldri blitt brukt, sier hun, og smiler litt stolt av Tingeling, hennes dyrebare bichon havanaise. Et gemyttlig nøste som har lagt til rette i hundesengen til 8998 kroner.- Jeg har kikket på en trillebag som er kombinert ryggsekk. Pia er vant til å sitte i veske. Det er utrolig praktisk, sier matmor.Hva med badekåpe?
Solbriller, caps, strikkegensere. Eller hva med en badekåpe og spaprodukter til hundebadet? Eller senger av den fineste, mykeste fløyel? Kun det beste er godt nok når hundeelskerne møtes i Pet Shop Girls.- Hunder elsker å komme hit, sier Vigdis Johnsen, som innrømmer at tingene hun selger er dyre og ofte unødvendige.- Men vi lever i en tid hvor vi er langt forbi det å kjøpe kun det vi trenger. Vi innreder et hjem med moderne design og så skal vi liksom ha avispapir eller pappesker til hunden? Så da får det heller være at hundesengen som passer i et designhjem, faktisk koster 10 000 kroner.Les også
Siste fra seksjon
-
Lommetyver tatt med seks mobiltelefoner
Lommetyvene ble tatt på fersken på et utested i Oslo. Da politiet kom hadde de lommene fulle av mobiltelefoner.
11 februar 2012 15:37
Er det lurt å anskaffe hund bare fordi det er på mote?
Send oss ditt synspunkt på sms, maks 250 tegn. Skriv AFTEN, mellomrom, din mening, og send til 1985. Pris pr. melding kr. 1. Eller e- post til aftenforum@aftenposten.no
Relaterte bilder
Hugo klar for høsten. FOTO: JAN TOMAS ESPEDAL
Hugo prøver briller. Pris 98 kroner. FOTO: JAN TOMAS ESPEDAL

Kommentarer