Utskrift er sponset av InkClub InkClub

Tøff kamp mot sentrene

Butikkene i Storgata nekter å tape kampen mot kjøpesentrene. Gullsmeden lokker kunder ved å reparere smykkene deres mens de ser på.

- Vi har fått gullsmeden vår til å komme til butikken og ta reparasjoner mens kundene ser på. Det har vært svært populært, forteller Liv Støen, som tok over Martin Østby gullsmed i Storgata for ett år siden.Hun innrømmer at markedet som alenestående butikk et steinkast fra Oslo City er hardt. - Utfordringen er selvsagt å få folk til butikken. Det er det vi lever av. Jeg vet ikke om vi vil tape kampen, men jeg tror vi må tenke annerledes for å overleve her, sier hun.

Bare skiltet igjen.

Veskebutikken ligger mørk i Operapassasjen, mens det bare er skiltet igjen etter el-butikken rett over gaten. Olsson pels og skinn har holdt ut i mange år, og daglig leder Jonatan Olsson tror det er butikkene som spesialiserer seg som klarer seg best.- Det er både ulemper og fordeler ved ikke å holde til i et senter. Vi har ikke kundene som stikker innom, men folk som kanskje har vurdert å kjøpe en pels i mange måneder før de kommer til oss. Vi satser på gode kundeforhold, og håper at de som kjøper en vare hos oss, kanskje kommer tilbake en gang til eller to i løpet av sitt liv, sier Olsson.

Faste kunder.

Else Arnesen har jobbet hos Skotøihjørnet i 16 og et halvt år. Der går hjulene fint rundt gjennom en mengde faste kunder. - Hit kommer folk i generasjoner. Mor og datter. Vi har ikke hatt en annonse i avisen på 17 år, men folk kjenner butikken, sier hun.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

Femåring lå to minutter under vann, sendt til sykehus

En gutt (5) ble reddet opp fra vannet i Hvervenbukta i Oslo.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger