Mest delt
Frp frir til innvandrere
Betalte 350 mill. i svart lønn
Pompeii fra 1. verdenskrig
Ærverdig hotell stengt på dagen
En pågrepet etter skuddløsning ved Oslo Plaza
Et skudd gikk av da vektere tok to taggere på fersken i garasjeanlegget til Oslo Plaza lørdag kveld.
AV: vibeke buan
Det var ved 23-tiden lørdag at politiet fikk melding om at det var løsnet skudd i garasjeanlegget under hotellet.
– To vektere hadde kommet over to taggere. De fikk pågrepet en av dem, mens den andre løp bort. Han kom etter kort tid tilbake, og hadde da med seg en pistol. Den mistet han i bakken, og det gikk av et skudd, sier operasjonsleder Ola Krokan ved Oslo politidistrikt til Aftenposten.no.
Den væpnede taggeren skal så ha plukket opp pistolen og igjen stukket av fra stedet. Han ble sist sett løpende mot Sonja Henies plass.
Ingen ble skadet i hendelsen.
Den antatte gjerningsmannen er i følge politiet mellom 20 og 28 år og er rundt 180 centimeter høy. Han er korthåret og har et nordisk utseende. Han var ikledd en svart jakke og hvit genser, svart bukse og hvite sko.
– Hvis noen har opplysninger i saken, ber vi om at de tar kontakt med politiet, sier operasjonsleder Krokan.
Les også
Siste fra seksjon
-
Lommetyver tatt med seks mobiltelefoner
Lommetyvene ble tatt på fersken på et utested i Oslo. Da politiet kom hadde de lommene fulle av mobiltelefoner.
11 februar 2012 15:37
