Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Marit Bjørgen kunne juble for sin andre seier på like mange dager i Holmenkollen.

    FOTO: Aas, Erlend

To norske sprintseire i Kollen

Marit Bjørgen fortsetter å feie konkurrentene av banen. Søndag vant hun også sprintrennet i friteknikk i Holmenkollen. Anders Gløersen vant herresprinten.

Det var hennes tredje verdenscupseier på fire dager. Torsdag vant hun den klassiske sprinten i Drammen, lørdag toppet hun en norsk trippelseier på tremila i Holmenkollen.

– Jeg hadde et tøft løp fra lørdag i beina, og jeg startet dagen med en liten joggetur. Det var tungt i prologen, men siden gikk det bedre og bedre. Jeg var heldig med at det ble et fall i semifinalen, og jeg hadde litt flaks som kom først i mål da. Jeg var egentlig piggest i finalen. Det viser at kroppen fungerer bra, og at jeg har evnen til å restituere meg, sa Bjørgen etter seieren.

Bjørgen var bare 11. best i kvalifiseringen, men ble sterkere og sterkere i utslagsrundene. I finalen seiret hun klart foran amerikanske Kikkan Randall og russiske Natalia Korosteleva.

Anders Gløersen jubler for sin seier på herresprinten i Kollen. FOTO: SCANPIX

FOTO: Aas, Erlend

Anders Gløersen fullførte en overdådig norsk suksesshelg i Holmenkollen med seier på mennenes langrennssprint.

- Jeg var veldig revansjesugen etter Drammen, og vi skal ikke la noen utlendinger vinne i Kollen, så var bare å kline til i dag, sier han til NRK.

Dermed ble det fire norske langrennsseirer i Holmenkollen lørdag og søndag. Totalt ble det fem norske seirer på sju renn i langrenn, kombinert og hopp i prøve-VM.

Les også

Siste fra seksjon

Relaterte bilder

Anders Gløersen og Marit Bjørgen var strålende fornøyde med sine seire i Kollen i dag. FOTO: ERLEND AAS / SCANPIX

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer