Skøyteløperne Mikael Flygind Larsen, Dag Erik Kleven, Sverre Haugli og Maren Haugli har alle trukket seg fra forbundsgruppen foran årets sesong.

Det betyr at de vil kjøre sitt eget treningsopplegg før sesongen starter.

- Det ligger ikke noe dramatikk i dette. Jeg har ikke hatt den sportslige fremgangen jeg ønsker, og vil ta det siste steget mot verdenstoppen på egen hånd, sier Mikael Flygind Larsen til Aftenposten.no.

Skøyteløperen sier videre at det er på tide med en forandring og at han ikke vil følge forbundets treningsopplegg før neste sesong starter.

- Men hvis jeg blir tatt ut til å gå World Cup vil jeg selvfølgelig være med på det. Dette betyr ikke at jeg trekker meg fra landslaget, sier han.

Han har vært i samtaler med de andre løperne som har trukket seg fra forbundets opplegg og sier at han regner med å samarbeide med Dag Erik Kleven.

De skal få hjelp av egne sponsorer, men Flygind Larsen ønsker ikke å si alt for mye om det, eller hvem som skal være treneren hans.

- Men det er veldig lite som skal til før ting er på plass, sier han.