Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Suzann Pettersen reiser hjem til Orlando og får konkurransepause frem til 25. mars. Da begynner LPGA-turneringen Kia Classic i California. FOTO: WONG MAYE-E, AP

    FOTO: Wong Maye-E

Tutta må se fremover

En hofteskade tvinger Suzann Pettersen til å stå over ukens turnering på Gullkysten i Australia.

Denne uken skulle LET-spiller Marianne Skarpnord og LPGA-spiller Suzann Pettersen møte hverandre i LET-turneringen ANZ Ladies Masters på Gullkysten i Australia. Nå har imidlertid Tutta trukket seg.

- Jeg har hatt betennelse i hoften den siste uken, og etter en undersøkelse i går har jeg bestemt meg for å reise hjem og hvile, skriver Tutta på twitter.

Hun meddeler samtidig at det ikke er noe alvorlig, men ønsker å være fullt restituert til årets første major som kommer ved påskestart.

Tre ukers pause



Uansett får hun god til å pleie hoften. Etter sesongstart med to turneringer i Asia, er det et er spillepause på LPGA helt til 25. mars. Da spilles Kia Classic i California, og da får også Marianne Skarpnord sin LPGA-debut.

Tutta hadde allerede reist fra Singapore til Australia da hun fant ut at det ville være bedre å dra hjem til Orlando for hvile og behandling.

Potten: 3 mill.



Marianne Skarpnord startet sesongen med en annenplass etter Laura Davies i New Zealand forrige uke og har allerede fått selvtilliten på plass.

Nesten 3 millioner kroner ligger i potten når jentene starter på ANZ på Royal Pines Resort i Queensland natt til torsdag norsk tid. Hvis været bedrer seg. Regnet høljet ned mandag, slik at den planlagte pro-am måtte avlyses.

Les også

Siste fra seksjon

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer