-
Den tidligere landslagskjempen Roger Kjendalen er sammen med Einar Veierød trener i årets Sandefjord-lag.FOTO: Poppe, cornelius
Ja til opprykk!
Håndballen har fått et nytt eliteserielag: Sandefjord takker ja til opprykk!
AV: arne hole
Mandag kveld trakk Oppsals herrelag seg fra eliteserien. Samme kveld diskuterte Sandefjord situasjonen og bestemte seg for å si ja til å overta plassen hvis de ble spurt. Det ble de tirsdag formiddag.
- Vi har bestemt oss for å ta utfordringen. Nå er det bare å hive seg rundt, sier sportslig leder i klubben, Knut Bakke.
Han tror ikke det økonomiske skal by på problemer. Snarere tvert i mot.
Oppsal-jakt
- Vi ville fått mange, lange reiser i 1. divisjon; Bodø, Kristiansund, Stord, Bergen, Nærbø og Haugaland. Nå får vi turer til Stavanger og Bergen, men til gjengjeld mange lokaloppgjør; Runar, Nøtterøy, Herulf og Drammen. Elverum pleier også å komme med mange folk, og Haslum blir det interessant å møte, sier Bakke,
Bakke ser ikke bort fra at Sandefjord vil komme med tilbud til de beste Oppsal-spillerne om å komme til Vestfold. Sandefjord var i ferd med å forsterke stallen uansett, og nå er det blitt enda mer aktuelt.
Men det må gjøres innenfor beskjedne økonomiske rammer. Sesongbudsjettet er på sparsomme to millioner kroner.
- Underdog
Sandefjord er en av Norges mest meritterte klubber og hadde sin storhetstid på 1990-tallet med Gunnar Pettersen som trener.
Pettersen skulle ha vært trener i år også, men trakk seg for kort tid tilbake av personlige grunner. Hans assistent, Eivind Ellingsen, er sykmeldt. Einar Veierød og den tidligere landslagskjempen Roger Kjendalen er kommet inn som nye trenere.
- Blir dere et slaktoffer, Bakke?
- Vi kan ikke tenke sånn, vi får heller se på oss som en underdog, sier Knut Bakke, som vil prøve å få utsatt seriestarten mot Drammen.
- Vi skulle ha seriestartet 21. september i 1. divisjon. Å ta i mot Drammen på hjemmebane allerede søndag kommer litt for brått på.
Les også
Siste fra seksjon
-
Hesjedal vant Giro d' Italia
Canadieren med norske aner vant Giro d' Italia.
27 mai 2012 19:31

