Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Vibeke Skofterud fikk det ikke helt til å stemme på dagens renn. Hun gledet seg i stedet over lagvenninne Marit Bjørgens seier. (FOTO: Lise Åserud/Scanpix)

    FOTO: Åserud, Lise

Skofterud trøstet seg med god stemning

HOLMENKOLLEN (Aftenposten.no): Vibeke Skofterud hadde siktet seg inn på medalje. Det gikk ikke.

Les også:

Hun trøstet seg med støtten fra publikum.

- Selvfølgelig var det en skuffelse. Men når det ikke går som det går som man håper så får man bare suge til seg de inntrykkene det gir å gå på hjemmebane. Stemningen var fantastisk, fortalte Vibeke Skofterud etter at løpet var over.

Kroppen fungerte ikke



På pallen sto Marit Bjørgen og tok i mot hyllest for sin tredje seier. Blant pressefolkene sto Vibeke Skofterud og forklarte hvorfor hun ikke var samme med Bjørgen på blomsterseremonien.

- Kroppen fungerte ikke helt som jeg hadde håpet. Jeg hadde bestemt meg for at jeg ikke skulle komme med noen konklusjon om dagsformen etter den første kilometeren. Det er en tung løype og du får ikke ro noen steder, sier Skofterud.

Lar seg imponere



Hun er mektig imponert av Marit Bjørgens innsats.

- Fy f... Det forteller så mye om Marit at hun er sekundene foran og ikke sekundene bak. Det ligger så mye i denne prestasjonen å ta det gullet, fremfor å ta sølvet, forklarte Vibeke Skofterud.

Les også

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer