-
Edvald Boasson Hagen fikk perfekt opptrekk for andre dag på rad i Eneco Tour i Nederland. Men Sky-rytteren ble slått på oppløpet. FOTO: KYRRE LIEN / SCANPIXFOTO: Lien, Kyrre
Edvalds spurt holdt ikke inn
Perfekt opptrekk for andre dag på rad. Men igjen tok kreftene slutt.
Den norske Sky-rytteren ble ledet ut i front av lagkameratene på oppløpet, men klarte ikke å holde unna for Greipel og australske Robbie McEwen.
Etappen gikk over 198,5 og tok rytterne fra St. Willebrord i Nederland over grensen til Belgia og Arooie. Løypeprofilen var av det flate slaget, og det lå hele tiden i kortene at det ville ende med massespurt.
Etappevinner Greipel sykler for HTC-Columbia og har i flere sesonger levd i skyggen av superspurteren Mark Cavendish. Men når mannen fra Isle of Man ikke står på startstreken får tyskeren muligheten til å kjøre sine sjanser.
Det gjorde han med bravur torsdag, hans 16. seier på sykkelsetet denne sesongen. Det er allerede klart at Greipel forlater HTC-Columbia og sykler for belgiske Omega Pharma-Lotto neste sesong.

