• USAs utenriksminister har møtt sin norske kollega, Jonas Gahr Støre, ved flere anledninger. Her snakker de sammen i New York i september 2010.

    FOTO: Emma Lydersen / UD

– Hillary Clinton til Norge

Den amerikanske utenriksministeren skal besøke Oslo i juni, melder NRK.

Det er ventet at hun skal ha samtaler med sin norske kollega Jonas Gahr Støre og andre norske politikere, ifølge NRK.no.

Utenriksdepartementet kan foreløpig ikke bekrefte nyheten overfor Aftenposten.no.

Hillary Clinton har besøkt Norge flere ganger tidligere, men ikke etter at hun ble utenriksminister i 2009. Hun var her under OL på Lillehammer i 1994, da hun var USAs førstedame, og besøkte også Svalbard i 2004 som senator.

Nordområdene er et viktig samarbeidsfelt for Norge og USA, og Clinton vil ta turen til Nord-Norge også på årets tur, skriver nrk.no.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

To ungjenter tiltalt for å ha spredt sex-rykter på internett

To jenter på 15 og 16 år fra Gøteborg er tiltalt for grov ærekrenkelse av 46 andre ungdommer. Ungdommene ble hengt ut på nettstedet Instagram som «Gøteborgs største horer», noe som førte til opptøyer og hærverk i desember i fjor.

En matanmelder takker for seg

Etter 12 år og et par hundre restaurantanmeldelser, takker Skipper’n for seg og står frem med sitt virkelige navn.

Tjenester