-
Byen Baquba i Irak ble onsdag morgen rammet av et selvmordsangrep. Byen har også tidligere blitt rammet av selvmordsangrep. FOTO: AFP PHOTO/STRFOTO: STR
29 drept i bombeeksplosjoner i Irak
Minst 29 mennesker er drept og 42 såret i flere selvmordsangrep mot politistasjoner og et sykehus i Baquba i Irak.
Angrepet begynte da en selvmordsbomber onsdag morgen kjørte en bil full av sprengstoff opp mot utrykningspolitiets hovedkvarter i Baquba. Like etterpå gikk en annen bil i luften i et travelt gatekryss i nærheten.
Da de sårede ble fraktet til sykehus, sprengte enda en selvmordsbomber seg selv i luften ved siden av sykebilene foran inngangen til sykehuset. Blant dem som ble såret, var sykehusets direktør.
Kort etterpå ble en fjerde bombe detonert i nærheten av en av sivilforsvarets veisperringer i byen, som er hovedstad i den urolige Diyala-provinsen, seks mil nord for Bagdad.
Det har vært en økning i antall bombeangrep og andre voldshandlinger i den siste tiden, i forkant av valget kommende søndag.
Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Tempen halveres til uken
Knallvarmen synger på siste verset. Til uken synker søylen på gradestokken fra 30 til 15 grader i østlandsområdet. I nord blir det fortsatt mye vind og vått.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg

