80 drepte funnet i Irak
Likene av 80 mennesker, mange av dem torturert, er funnet i Irak, opplyser irakisk politi.
De fleste likene ble funnet i hovedstaden Bagdad. 27 av dem var dumpet langs den sunnidominerte Haifagaten ikke langt fra den grønne sonen, ifølge nyhetsbyrået AP.
Irakisk TV opplyste lørdag at den irakiske hæren har drept 30 opprørere i en skuddveksling sentralt i Bagdad. I tillegg skal åtte opprørere være arrestert, blant dem fem sudanere.
Sammenstøtet markerte starten på en aksjon som hæren har iverksatt for å bedre sikkerheten i den drapsherjede hovedstaden, skriver AP.
Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Tempen halveres til uken
Knallvarmen synger på siste verset. Til uken synker søylen på gradestokken fra 30 til 15 grader i østlandsområdet. I nord blir det fortsatt mye vind og vått.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg

