Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • FOTO: KEVIN LAMARQUE

  • George Bush og Barack Obama, sammen med George Bush senior.

    FOTO: REUTERS

Bush sier han liker Obama

USAs president George W. Bush sier han liker sin etterfølger Barack Obama og skryter av måten han har opptrådt på etter at han ble valgt.

– Hør, mannen er helt klart en karismatisk person, og mannen er i stand til å overbevise folk om at de bør stole på ham. Og han har... han har noe... han har mye som går bra for ham, sier Bush i et intervju med Fox News.

Bush har møtt Obama flere ganger, sist i Det hvite hus onsdag, da Obama og flere tidligere presidenter var invitert til lunsj.

Bush sier han er imponert over måten Obama har håndtert overgangsperioden mellom to presidenter på. Han mener han har vist besluttsomhet og at han har valgt dyktige og kvalifiserte medarbeidere.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

Tempen halveres til uken

Knallvarmen synger på siste verset. Til uken synker søylen på gradestokken fra 30 til 15 grader i østlandsområdet. I nord blir det fortsatt mye vind og vått.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger