Cat Stevens på USAs terrorliste - kastet av fly til Washington
Cat Stevens ble kastet av flyet til Washington og sendt tilbake til England fordi han står på amerikanernes terrorliste.
Publisert:
Oppdatert:
Da myndighetene oppdaget at Stevens var om bord på flyet fra London til Washington ble det raskt omdirigert til Maine, der FBI arresterte og avhørte ham, før de sendte ham tilbake. Hans 21 år gamle datter fikk bli med resten av passasjerene videre og gitt adgang til landet. Popstjernen ble nektet adgang fordi han står på terrorlisten, sier amerikanske myndigheter. Han kom om bord på flyet fordi mannskapene til United Airlines ikke oppdaget at navnet hans - som han har endret til Yusuf Islam - var på listen. Passasjerene ble fortalt at de mellomlandet for å fylle drivstoff, og flyet ble seks timer forsinket. Stevens, som har konvertert til islam, ble arrestert og avhørt før han ble sendt tilbake i dag, forteller amerikanske luftfartsmyndigheter til The Sun. Cat Stevens hadde en rekke store hiter på 60- og 70-tallet, inkludert Wild World og Morning Has Broken. I fjor ga han ut to låter, blant annet en nyinnspilling av Peace Train, for å vise sin motstand mot krigen i Irak. Han la opp som musiker i slutten av 70-årene og endret navnet sitt etter at ortodokse muslimske ledere overbeviste ham om at livsstilen han førte ikke var forenelig med islamsk lov. (Aftenpostens nettutgave)
Les også
Siste fra seksjon
-
Massedemonstrasjon mot Georgias president
Titusenvis av mennesker deltok søndag i en demonstrasjon mot Georgias president Mikhail Saakasjvili i hovedstaden Tbilisi.
27 mai 2012 23:25
Relaterte bilder
<b>På terrorlisten. </b>Yusuf Islam, tidligere Cat Stevens. FOTO: REUTERS
På forsiden akkurat nå
Siste nytt
Mest lest
Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.
Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.
Tempen halveres til uken
Knallvarmen synger på siste verset. Til uken synker søylen på gradestokken fra 30 til 15 grader i østlandsområdet. I nord blir det fortsatt mye vind og vått.
Mest delt på Facebook
Tjenester
Populært fra internasjonale nyheter
- England v West Indies – day three as it happened | Rob Smyth and Rob Bagchi
- A belligerent Eurovision night fit for a broken Europe
- Cheryl Cole: 'I've dined with Prince Charles, but I've also sat in a crack den'
- Eurovision Song Contest 2012 final from Baku – as it happened
- Norway v England – as it happened | Jacob Steinberg

