Utskrift er sponset av InkClub InkClub
  • Hugo Chávez har fått ny sveis.

    FOTO: HO

Chávez uten hår etter cellegiftbehandling

Venezuelas president Hugo Chávez gjorde kort prosess og lot frisøren barbere bort alt da han oppdaget at håret hadde begynte å falle ut som følge av cellegiftbehandling.

– Dette er min nye stil, sa Chávez spøkefullt mandag da for første gang opptrådte offentlig med sin nye frisyre.

Presidenten viste samtidig fram et bilde av seg selv som spedbarn og mente han hadde fått tilbake sitt utseende fra den gang.

Det er kreftbehandling på Cuba som har kostet venezuelaneren håret. I juni fikk Chávez operert ut en kreftsvulst, og etterpå har han vært gjennom flere runder med cellegiftbehandling.

Chávez forklarte mandag at han hadde bestemt seg for å la frisøren fjerne resten da han kjente hår falle ut mens han tok et bad søndag kveld.

Den venezuelanske presidenten fastslo samtidig at kroppen hans var fri for kreftceller, men sa han likevel ville gjennomgå to nye runder med cellegift for sikkerhets skyld. Det er ikke kjent hvilken type kreft han lider av.

At han nå mister hår, er bare et tegn på at cellegiften virker, understreker Chávez.

Presidenten forteller videre at han har lagt om kostholdet, og de opptil 40 koppene kaffe han pleide å drikke om dagen, er nå redusert til to.

I stedet drikker han kamillete og grønn te.

Les også

Siste fra seksjon

På forsiden akkurat nå

Siste nytt

Mest lest

Under denne fartsdumpen røk vannledningen. Nå må huseierne ut med 180.000 hver.

Vannledningsbrudd kan bli et mareritt for private huseiere.

Tempen halveres til uken

Knallvarmen synger på siste verset. Til uken synker søylen på gradestokken fra 30 til 15 grader i østlandsområdet. I nord blir det fortsatt mye vind og vått.

Tjenester

Dagens eAvis

Aftenposten eAvis

Kjøp dagens eAvis

Les mer

Profilerte lederstillinger

Profilerte stillinger